SCHEDULE CURLING

09 December

19:00 
Technical Meeting I

10 December

09:00 – Men Training
Group 1 (CAN , CHN , FIN , HUN , ITA )

11:30  – Men Training 
Men: Group 2 (JPN , KOR , POL , RUS , SUI ) Training

14:00 – Men Training
Group 3 (UKR , USA )

14:00 – Women Training
Group 1 (CAN , CHN , CRO )

16:30 – Women Training
Group 2 (HUN , KOR , RUS , UKR )

11 December

View Photogallery

09:00 – Men Draw 1
A: KOR v FIN 10 
B: SUI v USA 5 
C: CAN v HUN 6 
D:  16UKR v ITA 0 

 Result Men – Draw 1

14:00 – Women Draw 1
B: CAN v CRO 6 
C:  10 CHN v UKR 6 
D: HUN v RUS 5 

Result Women – Draw 1

19:00 – Men Draw 2
A: HUN v CHN 10 
B: JPN v POL 8 
D:  11 RUS v CAN 2 
E: FIN v SUI 6 

Result Men – Draw 2

12 December

View Phogallery

09:30 – Men Draw 3
A: 3 ITA v POL 12
C: 4 JPN v RUS 6
D: 0 KOR v CHN 1
E: 2 USA v UKR 11

Result Men – Draw 3

13 December

09:00 – Men Draw 4
A: RUS v HUN 
B: FIN v CHN 
C: USA v ITA 
D: SUI v UKR 
E: CAN v KOR 

14:00 – Women Draw 2
B: HUN v UKR 
C: RUS v CRO 
D: CHN v KOR 

19:00 – Men Draw 5
A: USA v CAN 
B: RUS v UKR 
C: CHN v POL 
D: HUN v JPN 
E: SUI v ITA 

14 December

Draw 6
A: POL v UKR
B:  USA v KOR 
C: SUI v CAN 
D: ITA v RUS 
E: FIN v JPN 

Draw 3
B:  RUS v CAN 
C: KOR v HUN 
D: UKR v CRO 

Draw 7
A:  KOR v JPN 
B: HUN v ITA 
C: FIN v UKR 
D: CAN v POL 
E: CHN v RUS 

15 December

Draw 8
A: CHN v SUI
B:  JPN v CAN
C: KOR v RUS >
D: USA v FIN 
E: POL v HUN 

Draw 4
B: CRO v CHN 
C: UKR v RUS 
D: KOR v CAN 

Draw 9
A: FIN v POL 
B: KOR v SUI 
C: UKR v JPN 
D: CHN v ITA 
E: RUS v USA 

16 December

Draw 10
A: UKR v CHN
B: CAN v FIN 
C: ITA v KOR 
D: POL v USA 
E: HUN v SUI 

 Draw 5
B: UKR v KOR 
C: HUN v CAN 
D: RUS v CHN 

Draw 11
A: HUN v KOR 
B: CHN v USA 
C: RUS v FIN 
D: JPN v SUI 
E: UKR v CAN 

17 December

 Draw 12
A: JPN v USA
B: UKR v HUN 
C: POL v SUI 
E: ITA v FIN 

Draw 6
B: CHN v HUN 
C: CRO v KOR 
D: CAN v UKR 

Draw 13
A: SUI v RUS 
B: ITA v JPN 
C: CAN v CHN 
D: FIN v HUN 
E: KOR v POL 

18 December

Draw 14
A: CAN v ITA
B: POL v RUS 
C: HUN v USA 
D: UKR v KOR 
E: JPN v CHN 

Draw 7
B: KOR v RUS 
C: CAN v CHN 
D: CRO v HUN 

19 December

15:00
Semi-finals Women: 1 v 4 and 2 v 3

15:00
Semi-finals Men: 1 v 4 and 2 v 3

20 December

10:00
Bronze Medal Game Men

10:00
Bronze Medal Game Women

15:00
Gold Medal Game Women

15:00
Gold Medal Game Men

21 December

09:00 – 11:00
Technical Meeting II